Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tippsündmused Kultuurikatlas

20. juuni - 2. november 2017

Eesti Euroopa Liidu (EL) eesistumise ajal Eestis aset leidvate sündmuste peamine toimumiskoht on Kultuurikatel. Alates 20. juunist kuni 2. novembrini 2017 korraldatakse siin ministrite mitteametlikud kohtumised ja mitmed konverentsid. Eesistumisega seotud sündmuste tõttu on Kultuurikatel sel ajavahemikul teistele klientidele suletud.

Eesistumise ettevalmistusi ja läbiviimist koordineerib riigikantselei EL sekretariaadi juurde loodud Eesti EL Nõukogu eesistumise meeskond. Euroopa Liidu Nõukogu tasandil tuleb eesistujal poole aasta jooksul juhtida rohkem kui 200 Euroopa Liidu Nõukogu töörühma tööd. Eesistujariik esindab Euroopa Liidu Nõukogu ka erinevatel läbirääkimistel ja kohtumistel nii Euroopa Parlamendi, Euroopa Komisjoni kui ka kolmandate osapooltega.

Kokku toimub Eestis eesistumise ajal ligi 200 erinevat sündmust, mille käigus saabub siia ootuste kohaselt 20 000 kuni 30 000 väliskülalist. Nende hulgas on ka 22 kõrgetasemelist sündmust.

Nõukogu eesistujariik vahetub iga poole aasta tagant. Eesti võtab eesistumise teatepulga üle Maltalt, et see siis kuus kuud hiljem omakorda Bulgaariale edasi anda.

Kultuurikatel on taas avatud alates 3. novembrist 2017!