Uudised

Kultuurikatla MakerLab – ideest teostuseni, ise ja oma kätega!

Kultuurikatla MakerLab on Kalamaja ja kesklinna piiril asuv kõigi võimalustega töötuba. MakerLabi toimimise põhimõte on lihtne, meie anname kasutada ruumi, töömasinad ning vajadusel juhendame ning jagame oma teadmisi. MakerLab toimib põhimõttel “tee ise” ehk me ei tee asju sinu eest, vaid loome võimalused isetegemiseks. Hästivarustatud masinapargis on olemas kõik vahendid puidu, plastiku ja metalli mitmekülgseks töötlemiseks ning 3D printimiseks.

MakerLabis saab:

  • valmistada uusi tooteid ja prototüüpe
  • restaureerida ja renoveerida vana
  • õppida töötubades materjalide töötlemise tehnikaid ning võimalusi
  • viia meie ruumides ja vahenditega läbi oma spetsiifilist töötuba või sündmust ning vajadusel kaasata meie meistrite teadmisi
  • viia läbi firmasündmusi või sünnipäevapidusid, soovi korral korraldame teile ise lõbusa, hariva ja meeldejääva sündmuse
  • osaleda noortele ja lastele suunatud tegevustes (harivad, lõbusad robootika töötoad koos masinapargi tutvustusega).

Oskustega meistrite juhendamisel on MakerLabis seni loodud hulk praktilisi tooteid – elektriline mootorratas, elektriline flööt, 3D-prinditud pimekirja detailid, puidust võimenduskast, maja makett, süntesaator jpm, kuid võimalusi on oluliselt rohkem!

MakerLabis saab lihtsasti luua näiteks iseliikuva roboti, uue riiuli koduseinale, puidust raamatuümbrise lemmikteosele või hoopis 3D-prinditud detailid ehte kollektsiooni.

MakerLabi uksed on avatud kõigile soovijatele, nii tegijatele kui algajatele, meestele kui naistele. Väga oodatud on alustavad ja väikeettevõtjad, kes soovivad luua uut toodet ning soovivad meie juures valmis teha tootenäidise. On hea, kui omad enne MakerLabi tulekut algteadmisi töömasinate, erinevate materjalide ja nende käsitlemise kohta, kuid samas ei sea me piiranguid, kui need oskused puuduvad. Hea idee baasil jagavad meie meistrid oma teadmisi, et soovitud toode valmis saaks.

 

Kultuurikatla MakerLab

Põhja pst 27a

Avatud E-R, kell 12.00 – 19.00.

Päevapilet 10 eurot /  nädalapilet 35 eurot.

 

Enne MakerLabi tulekut broneeri aeg

makerlab@kultuurikatel.ee / +372 652 5968 / www.kultuurikatel.ee

 

Mõned MakerLabis tehtud tööd!

Helisüsteem jalgrattale

võimenduskast jalgrattale 

 

Päikesepaneelpäikesepaneel

Vaata rohkem Kultuurikatel MakerLab facebooki lehelt!