Toimub tasuta, aga registreerimine on vajalik.
Eesti Klaasikunstnike Ühendus tähistab oma 80. juubeliaastat rahvusvahelise näituse ja konverentsiga. Eesti-Saksa klaasikunsti ühisnäituse KÜLM-KUUM avamine ja konverents toimuvad 10. novembril 2017 Kultuurikatlas.
Konverents keskendub kaasaegsele klaasikunstile ning selle rollile avalikus ruumis ja arhitektuuris.
Konverentsil püüame leida vastuseid küsimustele: Millised on põletavad probleemid klaasikunstis aastal 2017? Mis toimub klaasikunsti hariduselus? Kuivõrd erinev või sarnane on meie looming ja loometingimused saksa klaasikunstnikega? Milline on hetkeseis Saksa klaasikunstis – haridus, näitused, muuseumid, korporatsioonid, uued trendid? Kas ja kuidas eksponeeritakse Eesti sisearhitektuuris ning avalikus ruumis klaasi ja klaasikunsti? Klaas ruumis – kas objekt või ehitusmaterjal?
Konverentsil esineb Dr. Sven Hauschke Coburgi Kaasaegse Klaasi Muuseumist ning Saksa Klaasikunstnike Ühenduse juhataja Torsten Rötzsch. Eestist – EKA klaasikunsti osakonna professor Mare Saare, klaasikunstnikud: Kai Kiudsoo-Värv, Kalli Sein, ja Tiina Sarapu ning EKA arhitektuuri osakonna õppejõud ja Eesti Arhitektide Liidu asepresident Kalle Komissarov.
Ettekanded on eesti ja inglise keeles.
Kohtade arv on piiratud! Mõned kohad on veel, registreeri kohe! http://registration.tlu.ee/index.php?option=com_rsevents&view=events&layout=subscribe&cid=92%3Aklaas-kunstis-ja-arhitektuuris-kuumkuelm
KONVERENTSI KAVA
10.45 – 11.30 Registreerimine ja hommikukohv
11.30 Konverentsi avamine ja tervitus
11.50 Kai Kiudsoo-Värv “Läbi tule ja vee ehk klaasikunstnike toimetamised viimase 10 aasta lõikes”
12.20 Kalli Sein „Valgustavalt valgustitest erinõudmistega eraklientide näitel“
12.50 Tiina Sarapu “Klaas arhitektuuris ja potentsiaal klaasis”
Vaateid 21. sajandi Eesti arhitektuursele klaasile ja klaasile avalikus ruumis – õnnestumised, ebaõnnestumised ja potentsiaal.
13.20 Kalle Komissarov “Klaasist arhitektuur”
13.50 – 14.50 Lõuna
14.50 Dr Sven Hauschke “Modern Glass in Germany” (“Saksa kaasaegsest klaasikunstist”)
15.20 Torsten Rötzsch “About the Glass Artists Union of North-Rhine Westfalia” (“Põhja- Reini-Vestfaali Klaasikunstnike Ühenduse tegevusest”)
15.50 Prof Mare Saare “Project based learning vs technology based learning” (“Tehnoloogiakeskselt projektikesksele õppele”, EKA klaasikunstiharidusest)
16.20 – 16.50 Arutelu, lõppsõna
Üritust toetavad Kultuuriministeerium, Goethe Instituut, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond ja Ott Kikkas
Lisateave: sofi@tlu.ee, 56 957 052