Tallinna Innovatsioonipäev 2017 – Innovatsioon pole raketiteadus!
Globaalsed trendid ei jäta meist kedagi puutumata, varem või hiljem jõuavad nad meie kõigini. Sama kehtib ka ettevõtluses. On neid, kes suudavad muutusi paremini tajuda ning nende põhjal uuenduslikke protsesse käivitada, samas on teisi, kes jälgivad passiivselt toimuvat ning avastavad pahatihti hiljem, et ühiskonnas toimunud muutused on nende äritegevusele oma jälge jätmas. Tänapäeva info- ja tehnoloogiaajastul, mil kõik on kõigega seotud ning inimeste võime üksteist mõjutada on suurem kui varem, peitub igas nutikas idees võimalus raketina taevasse tõusta ning maailma muuta. Seejuures ei tohi unustada põhitõde, et idee puhul maksab eelkõige teostus.
PROGRAMM
9.15 – 10.00 hommikukohv + miniEXPO
10.00 – 10.15 avasõnad (Tallinna linn), Marko Rillo (moderaator). Marko on juhtimistreener, kelle fookus on suunatud innovatsioonile igapäeva äris.
10.15 – 11.15 Human and societal impacts of the rapid change driven by technological evolution, Gustaf Joseffson (Guff Innovation Lab AB). Gustaf on uue generatsiooni häälekandja. Ta mitte ei räägi tulevikust, vaid ka elab ja hingab selles. Ta usub, et inimesed on juba praegu muutunud tehisintellektiks. Jutuka ja särasilmse Gustafi igapäevatöö on seisneb mööda ilma ringi sõitmises ja inimestega kõnelemises, valdavalt just tuleviku juhtimisteooriate teemal.
11.15 – 11.35 Ärimudeli uuendus kliendi vajadustest lähtuvalt, … (Matusebüroo MT Memoris). Ettevõte sooviks oli matuseteenuse kujundamine täielikult kliendi vajadustest lähtuvalt. See andis suure vabaduse olla avatud ehitamaks üles teenust, mis ei kohandu olemasolevatele stampidele ja reeglitele. Kaasates inimesi ja kasutades erinevaid teenusedisaini instrumente jõuti välja teenuseni, mis erineb suuresti konkurentide omadest nii strateegias kui ka teenuseteekonnas. Tulemuseks on lahkunud elu väärtustav lähenemine mis kandub läbi kogu teenuseteekonna. Matusebüroo sai 2016. aastal Eesti Disaini Auhinna eriauhinna teenusedisaini kategoorias.
11.35 – 11.55 Innovatsiooni keskmes on inimene, Rain Tunger (restoranid Rataskaevu 16, Väike Rataskaevu ja Pegasus). Rain on Tallinna restoranide Rataskaevu 16, Pegasus ja Väike Rataskaevu kaasomanik ning Raadio 2 saatejuht, kes on muutnud restoranid lühikese ajaga nii kohalike kui väliskülastajate suurteks lemmikuteks.
11.55 – 12.15 Uudne B2B lahendus e-kaubanduses, Sander Sebastian Agur (Inventory.com) Sander Sebastian on Inventory.com kaasasutaja. Inventoriy.com on lahendus, mis indekseerib ära kõik ladudes saada olevad tööstuskomponendid. Tegemist on tehniliste artiklite andmebaasiga alates liimidest-lakkidest, kruvidest ja mutritest kuni lauajalgade, valgustite, hüdraulika ja pumpadeni.
12.15 – 13.30 lõunapaus + miniEXPO
13.30 – 13.35 sissejuhatus pärastlõunasse
13.35 – 14.20 paneeldiskussioon: Kuidas ära tunda head ideed, mis väärivad rahastamist? Milles seisneb ühisrahastuse populaarsus? Mida toob tulevik? Kas tehnoloogia võidukäik kaotab inimese ja reaalsuse -, IoT, tehisintellekt, virtuaalreaalsus, blockchain, bitcoin jne?, Kirke Saar (Telia), Ardo Mardisoo (Funderbeam), Heidi Kakko (EstBAN), Kaur Ojakivi (Collect.Net)
14.20 – 14.40 Lihtsate asjade võlu, Raivo Tamsalu (Capster). Tehnopolis paiknev Eesti idufirma on koostöös erialaarstidega valmis arendanud ja turule toonud innovaatilise meditsiiniseadme, et juhtida tähelepanu kroonilise nohu laiale levikule. Lihtsa ja kasutajasõbraliku tootega propageerib noor ettevõte tervistsäästvat ja teaduspõhist ravimeetodit erinevatele nohuprobleemidele.
15.00 – 15.20 Mis garanteerib edu? Kas 3 F-i meetod on piisav?, Madis Uuemaa (Smart Load Solutions) 2016. a PROTOTRONi konkursi Tallinna vooru üks võitjatest Ja üdini Eesti iduettevõte Smart Load Solutions (SLS) on turule toonud intelligentse põrandakütte termostaadi Themo, mis toob elektri börsihinna ja ilmaennustuse arvestamise teel tarbijate elektrikulud alla.
15.20 – 15.55 PROTOTRONI kevadvooru parimate auhindamine
15.55 – 16.00 päeva kokkuvõte
EXPO-ala: minimess, kus alustavad ettevõtted/idufirmad tutvustavad oma tooteid ja teenuseid.
Koostööpartnerid: Tehnopol, Junior Achievement, Prototron, Mektory