fbpx

Uudised

Tallinna Ettevõtlusauhindade gala

7. oktoobril toimus Kultuurikatlas Tallinna Ettevõtlusauhindade pidulik vastuvõtt. Konkursi eesmärgiks on edendada ettevõtlikkust ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid ettevõtteid ja organisatsioone.

Parima arendusprojekti tiitli pälvis tänavu AS Technopolis Ülemiste Bernhard Schmidt`i büroohoone arenduse eest. Ligi 1000 töötajatele mõeldud 13-korruselise hoone näol on tegemist Ülemiste ja lennujaama piirkonna kõige kõrgema hoonega, millest saab Tallinna suurima ärilinnaku Ülemiste City esindushoone. QR koodist inspireeritud fassaad ja hoonega integreeritud päikesepaneelid rõhutavad piirkonna tehnoloogilisi ambitsioone.
Parimaks koostööprojektiks nimetati Telliskivi Loomelinnak, mille eestvedaja on Telliskivi Maja OÜ. Loometegevust soodustav Telliskivi Loomelinnak on paindlikult arenenud eraettevõtluse, avaliku sektori ning vabaühenduste koostööl. Linnakus tegutseva rohkem kui 200 ärksa äri ning asuka ühistegevus on loonud sünergia heade mõtete ning ettevõtete tekkeks ja kasvuks.
2015. aasta säravaimaks startijaks tunnistati Lingvist Technologies OÜ. Lingvist on keeleõppetarkvara, mis võimaldab keeli õppida kiiresti ja efektiivselt, põhinedes keele statistilisel analüüsil. Rahvusvahelisest ärikiirendist alguse saanud idufirmal on tänaseks üle 120 000 õpilase üle maailma ning ettevõte on äratanud huvi nii investorite kui maailma suurimate keeleõppefirmade seas.
Parimaks turismiteoks tunnistati SEB Tallinna Maraton, mille korraldaja on Spordiürituste Korraldamise Klubi MTÜ. Rekordilise 19 500 osalejaga selleaastane SEB Tallinna Maraton on regiooni suurim rahvaspordisündmus. Kokku 49 riigist pärit välismaalastest osalejate arv ületas sellel aastal esmakordselt 2000 piiri, tutvustades Tallinna üha enam spordituristide sihtkohana.
Aasta töökohtade looja tiitli pälvis sellel aastal Widex Eesti OÜ. Kuuldeseadmete elektroonika koostamisega tegelev Taani päritolu ettevõte alustas Tallinnas Nõmmel tegevust juba 2012. aastal. Sellest ajast peale on ettevõte jõuliselt Eestis laienenud, kasvatades 2014. aasta jooksul tööliste arvu ligi 150 võrra.
Vastutustundliku ettevõtja tiitliga pärjati Osaühing MANPOWER, kelle igapäevatöö on seotud tööjõuküsimustega. Aktiivse jätkusuutliku ettevõtluse eestkõnelejana on ettevõtte oluliselt panustanud erivajadustega inimeste tööhõivele, vabatahtliku töö väärtustamisse ning koostöö vajalikkusele valdkondlike organisatsioonidega. Vastutustundliku ettevõtja kategoorias anti välja ka eriauhind „Ökouuendus 2015“, mille eesmärk on tõsta esile ettevõtjate poolt turule toodud või kasutusele võetud keskkonnasäästlikumat uut või oluliselt täiustatud toodet, teenust või tehnoloogiat. Auhinna pälvis Flydog Solutions OÜ keskkonnaseisundi hindamist võimaldava mereseiresüsteemi arenduse eest.Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid selgitati välja ka selle aasta parimad rakenduslikud teadustööd.Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli reguleeritava laste speedway mootorratta raami disainilahendus, mis keskendus laste mootorrataste ovaalisõiduks sobiva sõiduvahendi väljatöötamisele. Teadustöö autor on Anneliis Tapfer.

Koostöös Tallinna Ülikooliga sai rakendusliku teadustöö tiitli 3D värvilehtede prototüüpide kasutatavuse testimine ja toote teostatavusanalüüs, mille eesmärgiks oli testida 3D ehk kõrgendatud piirjoontega värvilehtede kui õppematerjalide prototüüpide kasutatavust ning otstarbekust nägemishäiretega laste arendamisel. Teadustöö autor on Kätlin Anniko.

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli Tallinna Tehnikaülikool, Maanteeameti, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja välisekspertide koostöös valminud interdistsiplinaarne teadustöö uute viiside leidmiseks bituumensideainete kvaliteediomaduste määramiseks. Teadustöö juht on Andrus Aavik.

Koostöös Eesti Rakenduskõrgkoolidega sai rakendusliku teadustöötiitli uuenduslik tekstiiliga dekoreeritava niiskuskindla viimistlusplaadi tootearendusprojekt, mille autoriks on Oliver Laats Tallinna Tehnikakõrgkoolist.

Lisainfo:
http://ettevotluspaev.tallinn.ee/ 

Rohkem pilte:
https://www.facebook.com/ettevotluspaev/

Jaanus Vahesalu
välisprojektide juhtivspetsialist
Tallinna Ettevõtlusamet
Tel. 518 7879, e-post Jaanus.Vahesalu@tallinnlv.ee

Tallinna ettevõtlusauh