fbpx
Korraldaja Arengukoostöö Ümarlaud, GLEN 2016 vabatahtlikud
3665Aruteluõhtute sari “Mõtteid inimeseks olemisest” ja fotonäitus “Naised naiste pilgu läbi”
01.03 - 12.03.17
18:00 - 21:00

Tasuta

Aruteluõhtute sari “Mõtteid inimeseks olemisest” ja fotonäitus “Naised naiste pilgu läbi”

1. märts kell 18.00 toimub GLEN 2016 vabatahtlike fotonäituse “Naised naiste pilgu läbi” avamine.

Tule vaata, millised on Maia, Irina, Johanna, Mari ja Kristiina lood naistest Kamerunis, Tansaanias, Nepalis, Ghanas ja Gruusias

1. märts kell 18.30 toimub arutelu “Vabatahtlikkuse võlu ja valu”. Pärast arutelu näidatakse filmi HUMAN I osa (55 min).    

Kui palju neist vabatahtlikest arenguriigis ikkagi kasu on – kas päästetud, või siis vähemalt paremaks tehtud saab maailm või vastuvõttev riik?Või ainsana päästetakse valgete vabatahtlike noored hinged?

Vabatahtliku töö ja volontourism’i teema paneb silmad särama arutelu moderaatoril, Maia Klaassenil (GLEN 2016 vabatahtlik Kamerunis). Juttu vestavad Janika Tamm, MTÜ Mondo vabatahtlike koordinaator ja Peeter Vihma, 2008. a. GLEN vabatahtlik Keenias.

5. märts kell 16.00 toimub arutelu “Inimesed tehiskeskkonnas”. Pärast arutelu näidatakse filmi HUMAN II osa (55 min).                                 

Arutelu veavad 2016. aasta GLENid Johanna Liblik (Nepal) ja Irina Evseeva (Tansaania). Arutelu teemad: kuidas on omavahel seotud väärtused, areng, reostus, tehisruum ja tarbimine.

8. märts kell 18.00 toimub arutelu väärtushinnangute, elu mõtte ja kultuuritausta seostest. Pärast arutelu näidatakse filmi HUMAN III osa (55 min).                                                              Vaatame korraks kultuuri peamistest markeritest, lippudest, rahvariietest ja rahvustoidust sügavamale. Arutelu veab 2016. aasta GLEN Gruusias, Kristiina Roosild.

12. märtsil kell 16.00 uuritakse, miks on feminism Eestis ropp sõna?

Arenguriikides kipuvad naiste õigused vähemalt kontseptsioonina palju enam “püha lehma” staatuses olevat.

Üritust korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud ja GLEN 2016 vabatahtlikud. GLEN projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest. AKÜ tuhat tänu lähevad veel Kultuurikatlale kui heale koostööpartnerile. HUMAN film jõuab teieni tänu Vivien Dasset’le (assistante responsible projet HUMAN) ja Julia Schultele (France Télévisions).