Näitus toimub tasuta.
Sel aastal möödub 80 aastat Eesti professionaalse klaasikunsti sünnist. Eesti Klaasikunstnike Ühendus otsustas seda sündmust tähistada majas, kust sai indu nii kunagine klaasitööstus kui ka kaudselt klaasikunst. Näitusel on eksponeeritud installatsioonid ja objektid, mis on inspireeritud kargest külmast või põletavast kuumast.
Kõike, mis on meie ümber ja sees, saab mõõta külma-kuuma skaalal. Me vaatame tihti termomeetrit ja kuulame ilmateateid, et otsustada, kui palju peaksime kasutama vahendeid soojuse salvestamiseks. Ka elukeskkonna valikul või kujundamisel mõtleme kõigepealt soojapidavusele. Lõunamaades on aga ilmselt vastupidi, seal püütakse jahedust säilitada. Meid ümbritsev ja mõjutav värvispekter kõigub külmade ja soojade toonide vahel. Suhted kaaslase või ümbritsevaga võivad võnkuda näpistavast jahedusest põletava kuumani. Et seista vastu jäätumisele, ükskõiksusele, haigestumisele või kire jahtumisele, on vaja energiat, mis tekib põlemisprotsessist. Sarnaselt loodusega toimub see ka inimese ainevahetuses. Et meid ümbritseks soojus, vajame hiiglaslikke soojuselektrijaamu ja loodusvarasid. Et keha ja hing ei külmetaks, peame olema ise oma energiajaam. Või ka vastupidi, et mitte ära põleda, kuivada, plahvatada, vajame jahedust, teinekord pakastki – nii balansseerimegi elu jooksul külma ja kuuma vahel.
Näitusel osalevad Kairit Annus, Sofi Aršas, Michael Behrens, Elisabeth Brosterhus ja Burkhard Meyer, Wilfried Grootens, Piret Ellamaa, Simone Frezer, Malle Karik-Hallimäe, Riho Hütt, Kati Kerstna, Kai Kiudsoo-Värv, Eve Koha, Kai Koppel, Ivo Lill, Kairi Orgusaar, Rait Prääts, Torsten Rötzsch, Tiina Sarapu, Kalli Sein, Eili Soon, Kersti Vaks ja Martina Zilles.
Näituse ja konverentsi kuraator: Sofi Aršas
Kujundaja: Riina Degtjarenko
Graafiline disain: Piret Räni
Näitus on avatud esmaspäevast laupäevani kl 12–17
Näitust toetavad Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium