fbpx
Korraldaja Tallinn Kultuurikatel, Eesti Kunstiakadeemia
1294Eesti mütoloogia inspiratsiooni allikana
20.10.2015
17:00 - 18:30

Tasuta

Eesti mütoloogia inspiratsiooni allikana

20. oktoobril kell 17.00—18.30 toimub Eesti Kunstiakadeemia ruumis 405 (Estonia pst 7, IV korrus) Lúdmila Žoldáková (Slovakkia) ingliskeelne loeng “Eesti mütoloogia inspiratsiooni allikana”. 

Septembris toimus Lúdmila loeng Slovakkia moemaailmast ja slaavi mütoloogiast kui inspiratsiooni allikast. Nüüd on aeg rääkida eesti mütoloogiast! Tallinnas viibimise ajal on Lúdmila töötanud väikese peakatete kollektsiooni kallal. Kollektsioon on inspireeritud Eesti rahvariietest ja eelkõige taevaga seotud muistenditest. Hämarik ja Koit, Linnutee, Kuu ja Päike, jne.

Lúdmila Žoldáková tegutseb vabakutselise illustraatori ja moedisainerina. Tema 2008. aastal loodud moebränd LU-KA on inspireeritud folkloorist ning on tuntud naiselike joonte ja värvide kasutamise poolest.

Märtsi alguses kuulutas Tallinna Kultuurikatel koostöös K.A.I.R – Košice Kunstnikeresidentuuriga välja loovisikutele suunatud konkursi kahekuuliseks viibimiseks Eestis ja Slovakkias. Konkursi raames viibis augustis ja septembris Eesti tootedisainer Johanna Tammsalu Košices ning  Slovakkia moedisainer Lúdmila Žoldáková viibib Eestis 1. september – 30. oktoober.

Loeng toimub koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga. Vahetusprojekti toetab Slovaki Vabariigi Kultuuriministeerium.

Lisainfo / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874 921