fbpx
Korraldaja Eve Kruuse
8646Eve Kruuse isikunäitus „Kohalolek hetkes“
26.11.18 - 06.01.19
12:00 - 17:00

Sissepääs on tasuta. Näitus on avatud esmaspäevast reedeni kl 12–17.

Eve Kruuse isikunäitus „Kohalolek hetkes“

Hetk ehk silmapilk ehk moment ehk viiv on tavakeeles täpselt määratlemata lühike ajavahemik. Neuropsühholoogias mõistetakse seda aga kui subjektiivset oleviku tunnetamiseks vajalikku ajavahemikku, mida inimene väljendab sõnaga „nüüd“.

Teadlikkuse kunst seisneb selles, et pöörad tähelepanu sellele, mida sa parasjagu teed. Alusta sellest, et oled ilma igasuguste segajateta praeguses hetkes täielikult kohal. Siin ja praegu. Ole seal, kus sa hetkel oled. Kasuta oma meeli. Vaata. Ainult vaata, ära tõlgenda. Märka valgust, värve, tekstuuri, tunneta ruumi, kuula hääli. Ära hinda neid.

Kas tabad seda hetke, mil kasvav puu on piisavalt suur ja tugev, et takistada akna sulgumist? Hetke, kui midagi on pöördumatult muutunud? Kas oleme kohal hetkes, kui veepiisk kukub aerult tagasi jõkke, või mõtleme tegelikult esmaspäevasele koosolekule?

Elu tähendab hetke nautimist. Hetke üleelamine on ellujäämine. Kui millestki liiga kõvasti kinni hoiame, ei lase me teistel asjadel juhtuda. Vahel peab nendest lahti ütlema ja leidma selles seikluses nimega elu, oma hääle. Hetkes elades võib leida seikluse hääle. Seda tehes võib mõista, et lõpptulemus pole oluline.