fbpx
Korraldaja Javar OÜ
3577HARMOONIA PÄEVAD – teadlik eluviis & praktiline teadus
11.03 - 12.03.17
10:00 - 18:00
Osta pilet
1-päeva pilet: alla18-aastastele ja pensionäridele 12.00 €, täiskasvanutele 19.00 €. 2-päeva pilet: alla18-aastastele ja pensionäridele 20.00 € ja täiskasvanutele 29.00 €. Alla 10-aastastele tasuta.

HARMOONIA PÄEVAD – teadlik eluviis & praktiline teadus

Inimesed on ajast aega otsinud maailma toimimises harmooniat ja  seaduspärasust erinevatel tasanditel. Olemise müsteeriumi on püüdnud ja püüavad lahti seletada nii usk, kunst kui teadus – igaüks omi lähenemise aspekte kasutades. Albert Einstein on inimest iseloomustanud kui osa tervikust nimega Universum.

Harmoonia Päevadel Eestis on pikk ajalugu, ulatudes enam kui 15 aasta taha. Programmi kokkupanemisel on korraldajad mõelnud kõikide peale, kellele läheb korda tervislikum, tasakaalustatud ja teadlikum eluviis. Inimestele, kes hoolivad elukeskkonna parandamisest läbi säästliku ja loodussõbraliku mõtlemise ning käitumise; kelle jaoks on oluline elada teadliku(ma)lt  ja avardada nii enda kui ümbritsevate inimeste maailmapilti; olla ise ja aidata teisi elada õnnelikumalt – tasakaalus ja harmoonias.
Harmoonia Päevade eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust neist seostest igapäevaelus, mis ühendavad reaalteadusi tunnetusliku maailmaga. Kuidas üks või teine tehnika uuendus või infotehnoloogia lahendus reaalselt võib meie elu ja tervist mõjutada. Ja seda kõiki lihtsalt ning arusaadavalt näidates läbi teadlaste loengute, filmide, vestlusringide ja töötubade.
Veel paar sajandit tagasi ei olnud inimesed teadlikud näiteks elektromagnetväljade olemasolust… Praeguseks oleme teadlikuks saanud paljudest loodusnähtustest ning -avastustest, inimesed on uute teadmiste põhjal leiutanud loendamatu hulk tänaseks nii tavapäraseks saanud esemeid, aparaate jms. Erinevaid teadusavastusi kõikvõimalikes valdkondades lisandub iga päev.  Kõik see – teaduse areng ning uued teadmised avardavad maailmapilti.
Harmoonia Päevadel saadud praktilised teadmised võimaldavad elada tervislikumalt ja looduslähedasemalt, saada vastuseid küsimustele, kuidas luua selline keskkond, mis oleks säästvam ja ohutum; kuidas elada tervislikumalt, teadlikumalt ja õnnelikumalt

Lisainfo: info@javar.ee; Kaja Jakobson +372 5110474; www.harmooniapäevad.ee
PILETID  SAADAVAL www.piletilevi.ee ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti ning Harmoonia Päevade ajal kohapeal.

Korraldajatest
Kaja Jakobson, MSc (võrdsustatud magistrikraadiga) ja MBA.
Aastaid töötanud füüsika-, matemaatika ning majandusõpetuse õpetajana ning õppealajuhatajana Tallinna Kadrioru Gümnaasiumis, lühikest aega füüsika- matemaatika peaspetsialistina SA Innoves. Olnud aastatel 2002-2010 Harmoonia päevade peakorraldaja, ettevõtjana OÜ Javar üks osanikke ja juhatuse liige.
Reet Priiman, PhD
Keskkonnateaduste õpetajate-spetsialistide erinevate gruppide täiendkoolituse õppejõud aastast 1994. (Viimastel aastatel on töö reeglina ühiskondlikel alustel). On lõpetanud neli täiskasvanute koolituskursust, neist ühe Eestis, kolm välismaal. Enne seda töötas vanem- ja juhtivteadurina tollases TA Keemia Instituudis ja Tartu Ülikooli füüsikaosakonna keskkonnafüüsika laboris ning olnud keskkonnafüüsika- ja keemia õppetooli juhataja -professor tollases Eesti Põllumajanduse Akadeemias.