fbpx
Korraldaja Eesti Kontsert
2982Kontserdisari “Autoriportreed”. Mirjam Tally autorikontsert
17.01.2017
Osta pilet
10.00 - 15.00

Kontserdisari “Autoriportreed”. Mirjam Tally autorikontsert

T 17. jaanuar kell 19 Kultuurikatel  
Kontserdisari “Autoriportreed“ 
Mirjam Tally autorikontsert
Kammerkoor Collegium Musicale
Dirigent Endrik Üksvärav

Kontserdil on kaastegev noor näitleja Teele Pärn.

Mirjam Tally heliloojaresidentuur Eesti Kontserdi juures lõppeb tema autorikontserdiga, mille keskmes kooriteosed ja viimaste aastate lemmik – elektroonika.

„Töö elektrooniliste väljendusvahenditega on tublisti avardanud mu kõlakujutlust. Minu jaoks on muusikas tähtis värv; kui olin heliloojatee alguses, näis kõige raskem olevat väljuda n.ö temaatilisest raamistikust, luua abstraktsemat, kõlavärvil põhinevat muusikat. Selles vallas oli stuudiotöö tõesti suureks abiks.“ /Mirjam Tally/

Tally loomingus on kesksel kohal kõla. Tema muusika on tulvil mängulisi kontraste – selles segunevad humoristlik, dramaatiline ja poeetiline kõlakasutus. Viimastel aastatel on Tally loomingus suurenenud orkestriteoste osakaal. Mõnikord kasutab ta oma teostes kunstmuusikas vähemlevinud, Põhjamaade või ka eksootilisi rahvapille (kannel, didgeridoo, tanpura, akordion), käsitledes folkloorset kõlamaterjali modernistliku vabameelsusega. Tally loomingus on tähtsal kohal eesti autorite luuletekstid (Hasso Krull, Elo Viiding, Indrek Hirv).

Mirjam Tally lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 2000. aastal Lepo Sumera õpilasena ning täiendas end õpingute ajal Rauno Remme juures elektronmuusika alal. 2006. aasta sügisest elab ja töötab Tally Rootsis Gotlandi saarel Visbys.

Jälgi koori tegevust siit: www.collegiummusicale.ee ja www.facebook.com/choircollegium