fbpx
Korraldaja Tallinna Kultuurikatel SA
2802Kultuurikatel kutsub: filmi “Growing Cities” (USA 2013) esilinastus Eestis koos lühikese sissejuhatusega
05.11.2016
12:00 - 13:40

Messi sissepääsu juures tuleb osta pilet taimetoidumessile (1 euro).

Kultuurikatel kutsub: filmi “Growing Cities” (USA 2013) esilinastus Eestis koos lühikese sissejuhatusega

“Growing Cities” (USA 2013) 

Filmi režissöör Dan Susman

Filmi pikkus 90 min

 

Sünopsis

“Growing Cities” on dokumentaalfilm, milles käsitletakse linnapõllunduse rolli Ameerikas ning küsitakse, kas see on piisavalt mõjuvõimas nähtus, et anda linnadele uut jõudu ja muuta inimeste toitumisharjumusi. Filmis jälgitakse kahte sõpra autoretkel läbi Ameerika Ühendriikide kohtumaks inimestega, kes on mures selle pärast, kuidas USAs toitu kasvatatakse ja müüakse. Need on inimesed, kes kasvatavad tagaaias toitu, et ots otsaga kokku tulla, õpetajad, kelle eesmärk on õpetada lapsi paremini toituma, aktivistid, kes otsivad arvestatavat alternatiivi tööstuspõhisele toidusüsteemile, ja teised.

Näidates linnaelanike uuendusmeelseid toidukasvatusviise, innustab film inimesi oma toidusüsteemis aktiivsemalt kaasa rääkima. Filmi keskne sõnum on panna vaatajad järele mõtlema, mis linnakeskkonnas tegelikult võimalik on, ja näidata, et tarbimisühiskonnas võivad kõik olla tootjad.

 

Dan Susman

Dan Susman on filmistuudio Elmwood Motion Picture Company kaasasutaja ning filmitegija, kes on keskendunud selliste dokumentaalfilmide loomisele, mis inspireerivad keskkonna- ja sotsiaalseid muudatusi. Dan pälvis oma lühifilmi “Landmark” eest Darthmouth College’i silmapaistvaima filmi auhinna. „Landmarkis“ ühinevad eri kogukonnaliikmed, et kaitsta metsa hävingu eest. Dan valiti osalema ka organisatsiooni Working Film tippkohtumisel Reel Change, kus ta edendas filmi „Growing Cities“ osalus- ja teavituskava.

Dan Susman: “Meediakanalid armastavad ameeriklastele selgeks teha, et meie toidusüsteem on üsna täbaras olukorras. Ma teen seda filmi selleks, et alustada USAs uut toiduteemalist arutelu, mis keskenduks toidu ja põllumajandusega seonduvatele positiivsetele lugudele ning näitaks, mida on võimalik saavutada olenemata sellest, kes sa oled, kus sa elad ja kui palju ruumi sul on.”

 

Filmi “Growing Cities” näidatakse inglise keeles ilma subtiitriteta.

 

Filmi juhatab lühidalt sisse kuraator Dagmar Kase (Kultuurikatel).

 

Kõik on teretulnud!

Filmi esilinastus Eestis toimub taimetoidumessi raames. Taimetoidumessi korraldavad Eesti Vegan Selts, Loomus, Loomade Nimel ja KultuuriKatel.

 

Lisainfo

Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874 921 / www.kultuurikatel.ee