fbpx
Korraldaja Eesti Vegan Selts, taimetoidumess
8327Lõunasessioon „Antropotseen – kuidas süüa ja kestma jääda?“
01.11.2018
12:00 - 14:00
Osta pilet
Osalemistasu on 10 €. Vajalik registreerimine!

Lõunasessioon „Antropotseen – kuidas süüa ja kestma jääda?“

2018. aasta taimetoidumessi juhatab eelüritusena sisse lõunane vestlusring, mis erutab maitsemeeli ja mõtet. Kuidas mõjutab planeeti antropotseen, mil maailma valitseb inimene? Mille eest hoiatavad inimkonda 15 000 teadlast üle maailma? Mis ühendab Amazonase vihmametsa ja räime? Kuidas tagada kestlikkus nautides, mitte kannatades?

Vestluse eel pakub maitsvat lõunat Elujanu. Menüüs on falafelivräpp ja smuuti.


Osalevad:

Gustaf Söderfeldt (Rootsi), endine mahetootja, Rootsi esimene veganfarmer. Loomadest loobumise tagamaadest ja veganpõllumajanduse võimalikkusest. Gustaf teeb ettekande ka taimetoidumessil 3. novembril.

Marjukka Porvari (Soome), Läänemere projektide juht John Nurmisen SAs, üks soomlaste loodud Läänemere jalajäljekalkulaatori juhtrühma liikmetest. Läänemere olukorrast ja tarbijakäitumise mõjudest.

Liina Remm, PhD, Tartu Ülikooli zooloogia osakonna teadur, looduskaitsebioloog, kes kirjutas ühena 15 000 teadlasest alla inimkonna hoiatusele ökoloogilise kriisi eest. Keskkonna olukorrast maailmas.

Urmet Haas, ettevõtja, Kalamaja kogukonnaköögi ja vegantoidukäru Elujanu eestvedaja. Lahendustest, mida kasutab oma töös ise ja soovitab teistelegi.

Vestlust juhatab keskkonnaaktivist Züleyxa Izmailova. Vestlus toimub inglise keeles.

 


Vajalik registreerimine: https://goo.gl/forms/vfIszbExXt2WDuwF3

Lõunasessiooni toetavad Rootsi Instituut ja Eesti Vegan Selts.