fbpx
14646Muuseumiöö giidituurid ja YASMYN kontsert
21.05.2022
17:30 - 23:00

Muuseumiöö 2022 giidituurid ja YASMYNi kontsert

Tallinna Kultuurikatel, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum ja Energia Avastuskeskus kutsuvad Muuseumiööl Tallinna ajaloolise tööstusarhitektuuri pärandiga tutvuma ja Muuseumiöö “unistuste kontserdile”!
 
21. mai õhtul (Muuseumiööl), toimub endise kultuurikilomeetri ääres mitmeid tegevusi:
 
* Tallinna Kultuurikatel ja Eesti Arhitektuurikeskus korraldavad endise Tallinna Soojuselektrijaama territooriumil ekskursiooni alustades
Energia Avastuskeskusest ja lõpetades EKKMi hoonega.
Ekskursioonid toimuvad giidi juhtimisel kell 17.30, 19.00 ning 20.30.
Ekskursioonid on TASUTA, aga igale tuurile saab registreeruda kuni 25 osalejat.
Registreeruda palume info@kultuurikatel.ee!
 
* Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum korraldab 2 giidituuri kunstnik Diana Tamane isikunäitusel ”Puudutuse tüpoloogia” EKKMi kolmel korrusel:
* kell 19.00 eesti keeles ja
* kell 20.00 vene keeles.
Tutvustatakse EKKMi värvikat ajalugu, skulptuuriparki ning kogukonnaaeda
ja selle ägedat uut EKKMbaari. Giidituurid on kõigile TASUTA.
 
* Algusega kell 21.00 kutsub Tallinna Kultuurikatel kuulama ja vaatama EKKMi hooviala laval algavat kontserti, kus esmalt kütab publiku soojaks alternatiivrocki bänd The Lou Lous ja seejärel esineb 2022.a. parimaks naisartistiks valitud YASMYN.
 
YASMYN on Dominikaani ja Eesti juurtega artist ja laulja. Eesti Muusikaauhindadel 2022 pälvis ta oma teise stuudioalbumi “YASMYN” eest kolm nominatsiooni, millest ühe ka koju tõi – “Aasta naisartist”. YASMYNi live show on segu RnB’st, hiphop’ist ja soulist, mille vahel ta mängleva kerguse laveerib. YASMYNi bändiga laivil kuuleb nii viimase albumi kui ka vanemaid lugusid ja ehk ka veel välja andmata materjali.
 
Kontserdiga tähistame Kultuurikatelt ümbritsevate kergliiklusteede ja õueala korrastamist. Tallinna linnal valmis mais Sadama ala Kalaranna tänava ja Reidi tee ühendamise projekt, mille raames rajati Kultuurikatla ette lai kergliiklustee uue valgustuse ja istumisaladega. Nüüd on Kulturikatlasse võimalik väga mugavalt tulla ka jalgratta või tõukerattaga.
Kultuurikilomeetri kõrval valmis sügisel 2022 roheala.
 
Tule ja avasta uusi kohti ja uusi museaale, saa osa ”unistuste
kontserdist”!