fbpx
Korraldaja Prantsuse Instituut
1259Prantsuse helilooja Pierre Boulezi sünnipäevakontsert Kultuurikatlas
12.11.2015
00:00 - 00:00

Prantsuse helilooja Pierre Boulezi sünnipäevakontsert Kultuurikatlas

Prantsuse Instituudi korraldatud kultuurifestival Accord raames toimub Kultuurikatlas 12. novembril prantsuse nüüdismuusika kõige hinnatuma ja 26 Grammy’ga pärjatud helilooja Pierre Boulezi kontsert! 

Boulezi 90. sünnipäevale pühendatud kontserdil kannavad tema teosed ette Ansambel U: ja EMTA uue muusika ansambel. Sünnipäeva õnnitlustega liitub eesti nüüdismuusika heliloojate kahurvägi, kelle spetsiaalselt selleks puhuks ja Boulezi auks loodud teosed kantakse esmakordselt ette.

Kontserdi juhatab sisse hinnatud muusikateoreetik Emmanuel Ducreaux.

Pierre Boulez on hetkel üks maailma kuulsamaid prantsuse kaasaegse muusika heliloojad ja dirigente. Muu hulgas on ta olnud BBC Sümfooniaorkestri peadirigent ja New Yorgi Filharmoonikute muusikaline juht ning juhatanud Pariisis asuvat Akustika ja Muusika Uurimise ja Koordineerimise Instituuti (IRCAM) alates selle loomisest. Muusikateoreetikuna on ta kirjutanud mitmeid vahel ka vastuolulisi esseid, tegelenud lakkamatult komponeerimisega ning otsinud alati võimalusi muusika tähtsust võimendada. Tema 90. juubel on aeg vaadata selle prantsuse kaasaegset helimaastikku muutnud helilooja loomingule.

Lisainfo Accord festivali kodulehel ja facebookis!