fbpx
Korraldaja Live Nation Estonia OÜ
5511Rag’n’Bone Man – „Grande Reserve Tourˮ
30.04.2018
20:00 - 23:00
Osta pilet
Seisupilet 49 € (hind kehtib, kuni selles hinnaklassis pileteid jätkub, seejärel hind tõuseb). Internetipoest ostes lisandub pileti maksumusele teenustasu 0,50 € pileti kohta.

Rag’n’Bone Man – „Grande Reserve Tourˮ

30. aprillil esineb Kultuurikatlas Briti läbimurde artist RAG’N’BONE MAN, kes külastab Eestit oma uue turnee „Grande Reserve Tour” raames.

Müügil vaid 1299 piletit!

 

Kahtlemata on 2017 olnud Rag’n’Bone Mani aasta. Tema albumit „Human” on saatnud suur edu kogu maailmas. Rag’n’Bone Mani (kodanikunimega Rory Graham) kauamängivast on saanud ka selle kümnendi kõige kiiremini müüdud meesartisti sooloalbum – avanädalal peale ilmumist on seda müüdud rohkem kui Ed Sheerani või Sam Smithi debüütplaati. „Rory album on ühtaegu nii tänapäevane kui ka klassikaline, sidudes bluusi, hiphopi ja vintage-stiilis kõla popmuusikaga,” kirjutas ajakiri NME. „Tema stiil on ebatavaline, kuna see ühendab tänapäevase produtseerimise helidega, mis kõlavad justkui kaguosariikidest pärit päevinäinud bluusilaulja hääl,” lisas The Guardian.

Albumi samanimelisest singlist on saanud ülemaailmne hitt – lugu „Human” on jõudnud iTunesi edetabeli esikohale enam kui 40 riigis. Muusikakriitikud on loo kiitmisega olnud ühel meelel, nimetades seda tõeliseks triumfiks ja seismiliseks palaks ning lisades, et Rag’n’Bone Manile on ette määratud olema suur staar. Albumilt leiab ka singlid „Skin” ja „As You Are” ning lood, mille on produtseerinud Two Inch Punch, Jonny Coffer ja Mark Crew. Aasta alguses võitis Rag’n’Bone Man kaks Brit Awardsi auhinda kategooriates „Briti aasta läbimurde artist” ning „Kriitikute valik”. Viimast nähakse tihtipeale kui tagatist edasiseks eduks – sellise auhinna on varem saanud näiteks Adele, Florence + the Machine, Sam Smith ja James Bay.

Rag’n’Bone Mani puhul on ebatavaline asjaolu, et tegemist pole sellise verivärskelt uue artistiga, keda tavaliselt aasta parima läbimurde auhindadega pärjatakse. 32-aastane Rory on muusikaga tegelenud ühel või teisel viisil juba teismeliseeast saati, põhikohaga muusik sai temast aga 2013. aastal pärast suure plaadifirmaga lepingu sõlmimist. Rory on enda sõnul juba varasest nooruspõlvest tundnud armastust muusika vastu. Tema vanemad olid suured folkmuusika austajad, isa mängis ka kitarri. Originaalloomingu salvestamisele hakkas Rory mõtlema aga alles pärast seda, kui ta avastas hiphopi ja vaimustus sellal kohe mõttest teha ise muusikat. Hiljuti antud intervjuus andis Rag’n’Bone Man teada, et mõtleb juba uuele kauamängivale. „Mulle eriti ei meeldi jääda ühe koha peale seisma. Osa inimesi ütleb, et muusikul peab olema oma rada või kindel stiil. Mina sellesse ei usu. Sa saad valida ükskõik millise raja ning seejärel saavad kuulajad ise otsustada, mis on hea ja mis mitte. Soovin oma loomingus proovida kõike ja viia muusika igasse maailma paika.”

Ka möödunud kontserdiaasta oli Roryle väga edukas – tal õnnestus esineda kogu Euroopas väljamüüdud show’dega ja astuda suuremate festivalide lavalaudadele, sealhulgas Glastonburys. 2018. aasta alguses siirdub muusik uuele kontserdireisile nimega „Grande Reserve Tour”, mille raames külastab ta 20 riiki, esinedes sealhulgas 30. aprillil Tallinnas Kultuurikatla laval.

 

______

Sissepääs alates 19.00

Kontsert on vanusepiiranguta

Igal sisenejal peab olema kehtiv pilet, ka sülelapsel
Ligipääs ratastooliga on olemas (peasissepääsust)

Ürituse täpne ajakava avaldatakse hiljem