fbpx
Korraldaja Tallinna Kultuurikatel SA
2671Runa Klocki (Norra) loeng “Design for Change”
30.10.2016
14:00 - 15:30

Loeng toimub tasuta!

Runa Klocki (Norra) loeng “Design for Change”

Pühapäeval, 30. oktoobril kell 14.00—15.30 toimub Kultuurikatla Puupakusaalis disainer Runa Klocki (Norra) loeng “Design for Change”. Runa tutvustab oma loomingu tagamaid ja inspiratsiooniallikaid ning räägib, kuidas disainerid saavad oma oskusi teiste hüvanguks kasutada.

Loeng toimub inglise keeles ja on tasuta. Kõik on oodatud!

 

LISATEAVE

Runa Klocki (Norra) loeng “Muutuste kujundamine”

Disainerid saavad kaasa rääkida sotsiaalse teadlikkusega seotud projektides. Runa Klock pakub kuulajatele valikut oma projektidest ning esitab nendele toetudes loo sellest, kuidas loovmõtlemine, uudishimu ja koostöö aitavad algatada muutusi. Klocki motiveerib inimlikkus ja tema inspiratsiooniallikad on väga looduslähedased. Loodusest innustatud ja inimkeskse käsitlusviisiga Runa Klocki esimene suurem projekt oli ettevõtte Eplesang kaasasutamine, mis kasutab üleliigseid aedõunu, et valmistada filtreerimata täisõunamahla. Selle ettevõtte puhul väärib märkimist aga see, et tööle võetakse puuetega inimesi ja töötuid noori, kes soovivad saada töökogemust.

Klocki kirglikkus väljendub ka muudes samalaadsetes koostööprojektides, näiteks Oslo butiikhotellile The Thief lauanõude disainimises, mille valmistajad on Oslo vangla kinnipeetavad, või Bokhara-stiilis vaipade ja korvide kujundamises ning toodetele müügikanalite otsimises, et selle kaudu toetada Pakistani käsitöömeistreid ja pakkuda lastele tasuta haridust.

Leia inspiratsiooni Runa Klocki töölugudest ja õpi tema näidete varal, kuidas disainerid saavad oma oskusi teiste hüvanguks kasutada!

 

Runa Klock

Norra järsu kaldaga läänerannikul üles kasvanud Runa Klocki looming on sageli inspireeritud loodusest. Tema töid mõjutab palju ka huvi materjalide ja käsitöö vastu. Runa on mitmekülgne disainer, kes tegeleb peale toodete ja esemete kujundamise toidu-, ruumi- ja sündmusekujundusega. Tema tööd iseloomustab koostöövalmidus eri elualade inimestega. Tema mängulised ja jutuvestmisest mõjutatud projektid kannavad sageli ka tugevat sotsiaalset sõnumit.

Runal on magistrikraad disaini erialal (Oslo Kunstiakadeemia) ning ta kuulub nii disainerite ühendusse Klubben (Norra Disainerite Liit) kui ka Norra tippdisaini auhindade žüriisse.

Lisateave veebilehel www.runaklock.com

 

Lisainfo

Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874 921 / www.kultuurikatel.ee