fbpx
Korraldaja SA Tallinna Kultuurikatel
1163Slovakkia moedisainer Lúdmila Žoldáková loeng
21.09.2015
17:30 - 19:00

Tasuta

Slovakkia moedisainer Lúdmila Žoldáková loeng

21. septembril kell 17.30—19.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia ruumis 440a (Estonia pst 7) Lúdmila Žoldáková (Slovakkia) ingliskeelne loeng “Hetkeolukord Slovakkia moemaailmas ja slaavi mütoloogia kui inspiratsiooni allikas”. Loengule järgneb küsimuste ja vastuste sessioon.

Lúdmila Žoldáková tegutseb vabakutselise illustraatori ja moedisainerina. Tema 2008. aastal loodud moebränd LU-KA on inspireeritud folkloorist ning on tuntud naiselike joonte ja värvide kasutamise poolest. Ta töötab hetkel slaavi mütoloogiast inspireeritud kangamustrite disainiga ja mütoloogiaga seotud naiskarakteritega. Loeng annab ülevaatliku pildi slaavi uskumuste süsteemist. Lähemalt räägib Lúdmila seitsmest müütilisest karakterist, kelle ta on valinud oma projekti jaoks. Samuti räägib ta oma visuaalsest lähenemisest teemale ja tulevikuplaanidest. Loeng puudutab põgusalt ka praegust olukorda Slovakkia moemaailmas – huvipakkuvamad loovisikud, faktid ja trendid.

Märtsi alguses kuulutas Tallinna Kultuurikatel koostöös K.A.I.R – Košice Kunstnikeresidentuuriga välja loovisikutele suunatud konkursi kahekuuliseks viibimiseks Eestis ja Slovakkias. Augustikuust alates on Eesti tootedisainer Johanna Tammsalu resideerunud Košices ja alates septembrikuu algusest on Slovakkia moedisainer Lúdmila Žoldáková viibinud Tallinnas. Lúdmila viibib Eestis perioodil 1. september – 30. oktoober.

Loeng on tasuta ning kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo / Tallinna Kultuurikatla Loovharidusprogrammi projektijuht Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874 921 / www.kultuurikatel.ee

Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna dotsent Marit Ahven / marit.ahven@artun.ee / www.artun.ee