fbpx
Korraldaja Startup Estonia, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
5765Idufirmade tippkohtumine Startup Nations Summit 2017
20.11 - 22.11.17
Osta pilet
Osalemine on tasuta, aga palume ette registreeruda.

Idufirmade tippkohtumine Startup Nations Summit 2017

Maailm näib liikuvat üha kiiremas tempos ning poliitikakujundajad seisavad pidevalt silmitsi probleemidega seoses kujunemisjärgus uuenduslike lahendustega ning idufirmad peavad leidma lahenduse optimaalse rahvusvahelise tegevuse küsimusele. Seetõttu asus Eesti ELi nõukogu eesistumine koostööle globaalse ettevõtluse võrgustikuga Global Entrepreneurship Network (GEN), et tuua kokku idufirmade ökosüsteemide juhtfiguurid ja poliitikakujundajad rohkem kui 60 riigist ning Eesti parimad idufirmad, et neid teemasid tundma õppida ja nende üle arutleda.

Poliitikakujundajad ja idufirmad kogu maailmas arutlevad selle üle, kuidas saavad uued tõusvad tehnoloogiad edendada uuenduslikkust, ning vaatlevad juhtumiuuringuid selle kohta, mil viisil on teatavatel valitsustel õnnestunud uuendusi kiirtempos ellu viia, pakkudes ettevõtjatele tehnoloogiliste edasiarenduste kaudu abikätt. Startup Track õpetab ettevõtjatele, kuidas seljatada rahvusvahelise mõõtkava probleem ja kuidas teha lobitööd, pakkudes ohtralt suurepäraseid võimalusi tutvuste sõlmimiseks.

Tippkohtumisel tutvustatakse ka põnevat poliitika häkkimise võimalust Policy Hack, millest võtab osa hulk valitsusdelegatsioone. Palume neil astuda üheks päevaks idufirma kingadesse ning katsetada oma poliitikat kaaslaste ja idufirmade peal. Selle tulemusena sünnib kehtiv ja rakendatav poliitika. Keskset poliitikavahendit, mille imelisi omadusi me tippkohtumisel poliitikakujundajatele tutvustame, nimetatakse reguleerivaks liivakastiks – see on uuendusliku, aga alakasutatud dialoogi pidamise vorm regulatsioonide loojate ja ettevõtjate vahel. Reguleeriva liivakasti tähtsusele on tähelepanu juhitud ka Euroopa Komisjoni teatises idufirmade kohta.

Idufirmade tippkohtumist Startup Nations Summit 2017 korraldab Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koos Euroopa Komisjoni, Startup Estonia, EIT Digitali, Delli ning Kauffmani sihtasutusega.

Ürituse ametlik teemaviide: #SNS2017