fbpx
Korraldaja Eesti keskkonnaministeerium
7887Konverents „Maa innovatsioonifoorum“
05.09.2018
09:30 - 17:30

Vajalik registreerimine: https://www.conference-expert.eu/en/unea4/en/registration/s2/478-the-earth-innovation-forum-2018

Konverents „Maa innovatsioonifoorum“

5. septembril peab Eesti valitsus kõrgetasemelise rahvusvahelise keskkonnakonverentsi nimega „Maa innovatsioonifoorum“. See keskendub üleilmsetele keskkonnasuundumustele ja väljakutsetele ning sellele, kuidas uuenduslikud lahendused võiksid aidata meil jätkusuutlike ühiskondade poole liikuda.

Ürituse juht on Eesti keskkonnaminister Siim Kiisler, kes on ka ÜRO neljanda keskkonnaassamblee (UNEA-4) president. Assamblee peetakse Keenia pealinnas Nairobis 11.–15. märtsini 2019. Konverentsi peaeesmärk on pakkuda platvormi aruteludeks, mis aitavad ette valmistada UNEA-4, mille põhiteema on „Keskkonnaalaste väljakutsete ning kestliku tarbimise ja tootmise uued lahendused“.

UNEA-4 teema annab konverentsile avara raamistiku arutelude pidamiseks, et leida lahendused inimeste igapäevaelu olulistele aspektidele keskkonnasõbralikkuse ja kestlikkuse vaatenurgast. Eesmärk on kiirendada ka üleilmse keskkonnapoliitika agenda edenemist ning tugevdada trende, mis on suunatud sellele, et saastamist vähendada ja jätkusuutlikke elustiile propageerida. Selle eesmärgi raames püütakse konverentsil leida strateegilisi uuenduslikke lahendusi keskkonnaalastele väljakutsetele, millel võib olla kaugeleulatuv positiivne mõju, kui neid lahendusi riiklikul, regionaalsel või üleilmsel tasandil rakendatakse.

Kõige aktuaalsemate keskkonnaalaste väljakutsete tuvastamisel aitab meid UNEPi keskkonnahindamise aruanne, Global Environment Outlook GEO-6,mis UNEA-4 jaoks esitatakse. GEO-6 aruandes teavitatakse meid üleilmse keskkonna seisundist, suundumustest ja väljavaadetest, seahulgas tekkivatest probleemidest ja peamistest väljakutsetest. Aruande esialgse versiooniga saab tutvuda juunis. Aruanne võimaldab meil konverentsi osalejate ja esinejate jaoks raamida nii, et nende väljundid keskenduksid sellele, kuidas aruandes kirjeldatud olulisimatele keskkonnaalastele väljakutsetele uuenduslikke lahendusi leida.

Lisateavehttps://www.conference-expert.eu/en/unea4