fbpx
Korraldaja SA Tallinna Kultuurikatel
1009Pille Petersoo loeng “Toit pole oluline, toit on põhiline?” ja Tonislav Hristovi film “Soul Food Stories”
04.08.2015
18:00 - 20:30

PILET/TICKET: 4 €

Pille Petersoo

Teisipäeval, 4. augustil kell 18.00 annab Nami-Nami portaali looja ja mitme kokaraamatu autor Pille Petersoo 60-minutilist loengut “Toit pole oluline, toit on põhiline?”. Loengule järgneb Tonislav Hristovi dokumentaalfilm “Soul Food Stories” (2013). Banitsat pakutakse ka!

Film “Sould Food Stories” (2013, Bulgaaria/Soome, 69 min, Tonislav Hristov)

Satovcha on väike vananeva elanikkonnaga Bulgaaria küla, mis ühendab erinevaid elufilosoofiaid ja religioone. Ortodoksed bulgaarlased ja islamiusku türklased elavad kõrvuti mustlaste ja kommunistidega. Vägivaldsed konfiliktid on jäänud minevikku ning külaelanikke ühendavad omaalgatuslikud sõbralikud (toidu)klubid.

Kui religioon ja rahvus mängivad rolli külaelanike erinevas maailmanägemuses, siis laua taga ühendab osapooli igapäevaelu rikastav armastus toidu vastu ja uhkus toidu(tegemise) üle.

Eestikeelses loengus “Toit pole oluline, toit on põhiline?” räägib sotsioloog ja toidukirjutaja Pille Petersoo toidu rollist soolise, etnilise, rahvusliku ja religioosse identiteedi kujunemisel ja hoidmisel ning ka sellest, kas ja kuidas toit konfliktikolletes eri osapooli ühendab või lahutab.

Piletid müügil 30 minutit enne algust kohapeal sularahas. Üritus toimub Kultuurikatla aias, aadressil Kalasadama 6.

Lisainfo / Dagmar Kase / Kultuurikatla loovhariduse projektijuht / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58874921