fbpx
Korraldaja V4R1, Üle Heli, algorütmid
4081Üle Heli kaunite kunstide õhtu
26.05 - 27.05.17
20:00 - 04:00
Pilet kuni 23.00 5 EUR / Hiljem 7 EUR / EKA tudengitele on sissepääs õpilaspileti ettenäitamisel 3 € ja alates 23.00 5 €

Üle Heli kaunite kunstide õhtu

26. mail toimub Kultuurikatla aias Pada Üle Heli festivali uue sündmustesarja Kaunite kunstide õhtu avaüritus, mis sarnaselt sügiseti toimuvale festivalile keskendub žanrimääratluste asemel muusika tähendusele ja seostele erinevate kunstivaldkondadega.

 

Esimesel Kaunite kunstide õhtul leiab aset Grainy Recordsi all ilmuva V4R1 omanimelise albumi esitlus, mis koosneb kuuest audiovisuaalsest loost, ilmub nii vinüüli, kunstiraamat-CD kui ka digitaalsel kujul. V4R1 on Taiwanil sündinud audiovisuaalne kooslus, mis ühendab endas helilooja Sander Saarmetsa (varasemalt muusikat avaldanud ka nime all Muschraum) ja visuaalkunstnik Virge Loo loomingut. Ajavahemikul 2012-2016 salvestatud materjal on inspiratsiooni ammutanud salapärasest Formosa saarest, selle öistest linnamaastikest ja massiivsetest loodusjõududest. V4R1 muusika heidab kõrvale kõik mittevajaliku ja keskendub üksikutele helidele ning nende muutumisele ajas. Esmapilgul monotoonsetest helimaastikest joonistuvad aegamööda välja minimalistlikud, aga ekspressiivsed meloodialiinid saavutades oma kestuses jõulise mõjuvuse. Kontrastina valdavalt elektroonilisele helimaailmale pärineb projekti visuaalne algmaterjal tuššiga maalitud ja joonistatud pindadest.

 

Kultuurikatla aia angaaris võib kogeda üheks õhtuks EKA uusmeedia osakonna tudengite Sten Saaritsa, Aivar Tõnso, Liisi Küla, Martin Rästa ja Roman-Sten Tõnissoo poolt loodud 8.1 5×4 heliruumi, kus ruumilise helisüsteemi kaudu kõlavad nende helimaailmad. Tähelepanu on suhestumisel heliga ja kujutlusvõime ning ruumitaju avardamisel ja nihestamisel. Tihti on nii, et ka reaalsed kohad saavad meile päriselt omaseks just seotult kujutluste tasandiga ja muusikal ning helil on haruldane võime aidata kuulaja teadvuses neid kujutluspilte luua.

 

Muusikat ja etenduskunste ühildava kooslusena astuvad lavale Algorütmid & Henri Hütt jätkates oma loomingulisi eksperimente teemal “Hall vastutus” ehk uurimus tagasisideahelatest. Tegemist on integraalse süsteemiga, kus lihtsatest reeglitest kasvavad komplekssed mustrid. Kõik punktid on omavahel seotud ning teineteist mõjutavad, seeläbi sünnivad keerukamad vormikooslused. Üks osake väljendab tervikut ja tervik osakest.

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes tantsib peamiselt techno saatel. Suutis enne “mittemiski”-buumi sõnastada distant artist kunstniku-positsiooni, mis tegeleb eelkõige “mitte”-pooluste eksootikaga. Aastast 2010 loob keskmiselt ühe täispika lavastuse hooajas ning tegeleb igapäevaselt erinevate kunstiküsimustega avaramalt.

Mihkel Tombergi ja Roland Karlsoni erinevatest abstraktsetest rütminägemustest ja elektroonikavariatsioonidest sünnib omanäoline vastandeid siduv tervik. Algorütmide helikäekirja läbivaks lüliks on oma nime vääriliselt keerukad rütmitöötlused, mis pigem vabastavad raamidest, kui aitavad defineerida žanrikuuluvust. Nende elektrooniline impro-live võib vastavalt valitsevale atmosfäärile olla hõljumine ambientlikes sfäärides või hoopis eufooriline saade nädalavahetuse peoakrobaatikale.

Õhtu kontserdiprogrammi lõpetab Several Symptoms, mille taga on mõnda aega Londonis resideerunud produtsent Joonatan Allandi ja viimaseil aastail peamiselt oma sooloprojekti Vul Vulpes’iga tuntust kogunud vokalist ja produtsent Mari-Liis Rebane. Several Symptoms kombineerib müra ja dekonstrueerib klubimuusikat, segab ž anriüleseid elemente, sikutades innustust outsider house’ist broken beat’ini, jäädes samas eneseteadlikult salapäraseks.

Enne kontserte linastub eksperimentaalfilmiprogramm: Mihkel Tombergi abstraktsioon “Tohuvabohu” (2017, esilinastus), Robi Jõelehe arhitektuursete vormidega tegelev ruumifantaasia “Singularity” (2017) ja Robin Nõgisto unenäoline elu ja surma müsteerium “Funeral” (2017).

Lisaks kõigele muule rikastab kohvikuruumis õhtut eklektiline dj-programm, mis õhtusel ajal rahulikult kulgevana muutub öötundidel tantsulisemaks. Plaadimuusikat valivad Maria AuaTanel Paliale, Holger Loodus ja Aivar Tõnso.

 

Ajakava

21:00 filmiprogramm

Mihkel Tomberg “Tohuvabohu” (2017, esilinastus)
Robi Jõeleht “Singularity” (2017)
Robin Nõgisto “Funeral” (2017)

22:00 Algorütmid ja Henri Hütt

23:00 V4R1

00:00 Several Symptoms

kohvikus 22:00 kuni 04:00 dj-muusika

 

Lingid

V4R1.com, grainyrecords.com

https://www.facebook.com/SEVERALSYMPTOMS/

https://henrihytt.wordpress.com/

http://www.ule-heli.ee/

 

Kontakt

info@ule-heli.ee

telefon: 52 500 60