fbpx
Korraldaja Ensemble U:
2030URR-11: KESTUS
18.05 - 19.05.16
15:00 - 10:00

URR-11: KESTUS

18.-19 mail toimub sarja URR raames kontsert alapealkirjaga „Kestus”. Seekordne kontsert on pühendatud Erik Satie 150. sünniaastapäevale ning esitusele tuleb tema 18-tunnine teos „Vexations” aastast 1893. 

Kontserdil esitamisele tulev Satie „Vexations” on mõistatuslik teos. Tegemist on üheleheküljelise noodimaterjaliga, mille alguses on platooniline tekst: „Et mängida seda motiivi 840 korda järjest, on soovitav end eelnevalt ette valmistada – sügavaimas vaikuses, läbi tõsiste liikumatuste.”

Miks Satie selle teose lõi? Ühtset tõlgendust ega autori kommentaari pole. Pealkirja võiks tõlkida kui “alandused, ärritused”. Mis on oluline aga eelkõige tänapäeva kontekstis, on aeg. „Vexations” oma uskumatu pikkusega mõtestab täiesti ümber muusikalise aja kasutuse Lääne kultuuris. Ühtlasi on see uurimus tajukogemusest, milleks publikult on ainulaadne võimalus – Eestis kõlab teos esmakordselt. Loomulikult on teose esitus tõeline väljakutse ja usutavasti erilisi meelelisi avastusi pakkuv kogemus ka ansamblile endale.

Kontsert algab kolmapäeval, 18. mai pärastlõunal kell 15:00 ning kestab orienteeruvalt kuni neljapäeva, 19. mai hommiku kella 10ni. Otseülekanne Klassikaraadio eetris kõlab esituse viiendast tunnist – kell 19:00-20:00. Kultuurikatla väikses saalis toimuva kontserdi publik ei ole sunnitud viibima saalis kogu aja – inimesed võivad vaikselt siseneda ja väljuda kogu teose esituse vältel ja kuulata täpselt nii kaua, kui soovivad. Loomulikult soovitab U: parima elamuse saamiseks kogu teos kohapeal läbi kogeda.

URR – Ansambel U: Rahvusringhäälinugs – on U:, Klassikaraadio ja Kultuurikatla koostöös toimuv kontserdisari, mille eesmärgiks on tutvustada erinevaid tahkusid ja teemasid nüüdismuusikas.

Sissepääs 3/5 EUR pool tundi enne algust ja kontserdi ajal kohapeal. Kell 03:00 – 05:00 on sissepääs tasuta.

Kontsert toimub koostöös ERR-i ja Kultuurikatlaga.
Kontserti toetab Kultuurkapital.