fbpx
Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
5524VÄRTTINÄ (Soome) feat. KADRI VOORAND „Soome 100“ / Jõulujazz 2017
06.12.2017
Osta pilet
Pilet 20 €, sooduspilet 15 €. Alates 1. novembrist pilet 25 €, sooduspilet 20 €. Internetipoest ostes lisandub pileti maksumusele teenustasu 0,50 € pileti kohta.

VÄRTTINÄ (Soome) feat. KADRI VOORAND „Soome 100“ / Jõulujazz 2017

Jõulujazz 2017

VÄRTTINÄ (Soome) feat. KADRI VOORAND

„Soome 100“

Kolmapäev, 6. detsember 2017 kell 19.00

 

Värttinä on rahvusvaheliselt tuntuim Soome rahvamuusikaansambel. Nende energia on pidurdamatu ja uudne, üllatades ning hämmastades publikut üha uute vaadetega pärimusmuusika traditsioonidele. Värttinä muusika on energiline, meloodiline ja kaasakiskuv kombinatsioon vanast soome rahvamuusikast, setu leelutustest, tuva kurgulaulust, iiri pärimusmuusikast, samuti rokist, džässist ja eksootilistest kõladest.

Ansambel on sündinud laste luuleringist 1983. aastal Rääkkyläs Põhja-Karjalas. Läbimurre nii Soomes kui ka välismaal toimus 1991. aastal albumiga „OiDai“. Nad on eksootilised, traditsioonilised ja kompleksse helikeelega, kuid ühtlasi suudavad nad olla kergelt haaratavad ja meelelahutuslikud. Ansambli asutamisest alates on nende kaubamärk olnud eriline vokaal – „korkeelta ja kovva“ ehk „kõrgelt ja kõvasti“. Värttinä võimsad karismaatilised naislauljad on ansambli asutaja Mari Kaasinen, Susan Aho ja Karoliina Kantelinen.

Koosseisu albumid on regulaarselt trooninud maailma muusikatabelite tipus ja 2012. aastal pälvisid nad Womexi auhinna. Alates neljandast plaadist „Selinko“ annavad Värttinä salvestusi välja rahvusvahelise haardega suurettevõtted Polygram, Warner ja BMG. 2016. aastal ilmunud albumiga „Viena“ tegi bänd austusavalduse oma muusika juurtele ja Karjala pärimusele. Ansambli helikeel liigub aina akustilisema kõla poole – rahvamuusika improvisatsiooniline vabadus, ürgenergia ja nõiduslikud rütmid pakuvad külluslikult ka džässile omaseid äratundmishetki.

Jõulujazzil astub Värttinä erikülalisena üles meie võimsamaid džässlauljaid Kadri Voorand, kelle muusikaline võimekus ja haare on erakordsed ning kellel rahvamuusika on sünnist saati südames olnud. Kahe energiapalli kokkusaamisest tõotab tulla pimeda aja üks valgusküllasemaid muusikasähvatusi.

Täname: Soome suursaatkond

Koosseis:
Mari Kaasinen – vokaal
Susan Aho – vokaal
Karoliina Kantelinen – vokaal
Kadri Voorand – vokaal
Matti Kallio – akordion, klahvpillid