fbpx
Korraldaja Kultuurikatel
5701Veronica Fossa (Itaalia) loeng „Miks on tööl üheskoos söömine hea nii sulle endale kui ka sinu ettevõttele?”
14.12.2017
18:00 - 19:15

Sissepääs on tasuta.

Veronica Fossa (Itaalia) loeng „Miks on tööl üheskoos söömine hea nii sulle endale kui ka sinu ettevõttele?”

Kultuurikatel esitleb: Loeng Miks on tööl üheskoos söömine hea nii sulle endale kui ka sinu ettevõttele?”, Veronica Fossa (Itaalia)

Lähtudes ideest, et toit on inimeste ühendajana võimas abivahend, käsitletakse ettekandes seda, kuidas iga suurusega organisatsioone innustatakse oma sotsiaalset ja toetavat võimu maksimaalselt ära kasutama, oma eesmärke kooskõlastama ning loovust, uuenduslikkust ja kindlustunnet suurendama.

Tuginedes aastakümnete vältel kogutud rahvusvahelistele sotsiaalse gastronoomia vallas omandatud kogemustele ja disaini põhimõtetest juhinduvale mõtteviisile, naaseb Veronica Tallinnasse, et rääkida oma uurimisretkest, mille käigus ta uurib, disainib ja toetab toiduelamusi töökohal ja tööga seotud keskkondades. Peale selle räägib ta ka oma värskeima projekti „Meal at Work“ mõjudest ja kogetud raskustest. Tegemist on üleilmse kogukonnaga, mis ühendab inimesi, kes kohtuvad lõunapausi ajal. Esimene kohtumine toimub 17. novembril töökohtades üle kogu maailma.

Tsiteerides Melinda Gatesi artiklit pealkirjaga „Saadame oma tütred tööle kohtadesse, mis on loodud meie isadele“ (We’re sending our daughters into a workplace designed for our dads), võib öelda, et toimumas on tohutult suur muutus selles, kuidas ja kus me töötame. Tulevikus puhkevad õitsele need organisatsioonid, mis hindavad praegu toitu, kultuuri, tundeid ja kogukonda.

 

Veronica Fossa

Veronica Fossa on toiduelamuste disainer ja toidustrateeg, kirjanik, ettevõtete heaolu kiirendaja, esineja, ettevõtte WE Factory asutaja ning ettevõtja, kelle sotsiaalseid ettevõtteid ühendav võrgustik Ashoka nimetas tuleviku uuendajaks. Itaalias sündinud Veronica on elanud Saksamaal, Rootsis, Taanis ja Soomes. 2014. aastal asutas ta ettevõtte WE Factory (http://bit.ly/WeFactory), toidu-uuringutega tegeleva toidudisaini stuudio, mis vormib sisukaid toidukogemusi, programme ning abivahendite komplekte organisatsioonidele ja üritustele, et suurendada seeläbi inimeste heaolu, loovat koostööd ja kaasatust kõikjal kogu maailmas. 2017. aastal algatas ta kogukonna „Meal at Work“ (http://bit.ly/mealwork), üleilmse ja kaasava kogukonna, mille liikmed kogunevad tööl koos lõunat sööma, et suurendada rahulolu töökohaga ja kaasatust töökohal.

Veronica suhtub kirglikult toidukultuuri, disaini, õnnelik olemisse, heaolusse, kultuuridesse ja inimestesse ning see kõik peegeldub tema praeguses teedrajavas töös ettevõttes WE Factory. Viimastel aastatel on ta disaininud toiduelamusi koolides, festivalidel ja konverentsidel üle 12 riigis. Esineja ja töötubade korraldajana on Veronicat kutsutud jagama teavet oma tööst toiduelamuste ning disaini, mängu, empaatia, õnne ja toidu teemadel organisatsioonides, üritustel ja toidutööstuse konverentsidel alustades Moskvast ning lõpetades Chiang Mai, Tallinna, Veneetsia ja Milanoga. Lisaks on ta ka üks raamatuVisual Feast“ (http://shop.gestalten.com/visual-feast.html) kaasautoreid. Raamatus käsitletakse toidustilistikat ja fotograafiat ning selle avaldas kirjastus Gestalten 2017. aasta märtsis.

Veronica jagab oma aega Veneetsia provintsis viibimise ja pikkade külaskäikude vahel maailma eri paikadesse, et süvendada veelgi oma huvi eri kultuuride vastu, uurida ühiskondlikke suundumusi ja muutusi ning ikka ja jälle uusi asju õppida. Üle kõige huvitavad teda aga inimesed; ta on pühendunud nende võimete arendamisele ning teda kannustab soov aidata neil paremini elada ja olla tööl rohkem kaasatud.

Veronical on majanduse ja disaini juhtimise magistrikraad Jönköpingi Rahvusvahelisest Ärikoolist (Rootsi), kultuuri juhtimise bakalaureusekraad Ca’ Foscari Ülikoolist Veneetsias (Itaalia) ning ta on õppinud Helsingi Ülikoolis ja Aalto Ülikoolis (Soome).

 

Loeng toimub Kultuurikatla terassisaalis (Põhja pst 27a, Tallinn) inglise keeles ja sissepääs on tasuta. 

Terassisaali pääsemiseks palume tulla Energia Avastuskeskuse peasissepääsu juures (Põhja pst 29) asuva Kultuurikatla terrassile. Mööda terrassi palume liikuda otse ja siis siseneda paremale jäävast punasest uksest terrassisaali. Terassisaali leidmiseks on püstitatud viidad, mis tulijaid õigesse kohta juhatavad.

Tule ja leia inspiratsiooni!

Kõik on teretulnud!

 

Teave: Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / 5887 4921 / www.kultuurikatel.ee