fbpx
Korraldaja Eesti Haridustehnoloogide Liit, Haridus- ja Teadusministeerium, Telia Eesti
12699Esimene koolitund veebis: „Kuidas tõhusalt õppida?“
02.04.2020
11:00 - 12:00

Osalemine on tasuta.

Esimene koolitund veebis: „Kuidas tõhusalt õppida?“

Kutsume kõiki 7.–12. klassi õpilasi osalema esimeses interaktiivses veebis toimuvas koolitunnis, kus arutleme teadusuuringuid appi võttes selle üle, milline on tegelikult tõhus õppimine. Õpetajal on suurepärane võimalus suunata õpilasi sellest ainetunni raames osa võtma. Esimese veebitunni lõpus esitatakse õpilastele märkamisülesanne ning järgmisel nädalal toimub tunni teine osa, kuhu kaasatakse ka aktiivsemalt ülesandes osalenud õpilasi.


Tundi kantakse üle kanalis Inspira, mis on leitav Telia TVs (www.teliatv.ee) ja Telia TV äpist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’i kanalis (https://youtu.be/UWiXqW-_E5c).


Tallinna Ülikooli õppejõud Kriste Talving ja Grete Arro võtavad fookusesse õppimise illusioonid, tõhusad mälu- ja õpistrateegiad ning õppimist toetavad ja takistavad tegurid.

Kuni kolmapäeva, 1. aprillini on õpilastele avatud eelküsitlus õppimiseelistuste kohta. Vastama pääseb veebiaadressil sli.do, sisestades koodi „opitargalt“. Õppijate sisendi põhjal seatakse tunni fookus.

Tund on suunatud peale õpilaste ka lapsevanematele ja õpetajatele. Selleks et õpilaste arengut parimal moel toetada, on oluline, et kõik pooled teaksid ja mõistaksid, milline on tõhus õppimine, millised on õppijat ning õppimist toetavad ja takistavad tegurid ning millised õppimise illusioonid võivad õppijat õppimise juures saata.