fbpx
Korraldaja SA Tallinna Kultuurikatel, SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid
3636Katcha Bileki (UK) ettekanne „Eetika ja säästlikkus disainis”. Vestlust juhib Reet Aus.
19.03.2017
14:00 - 15:45
Osta pilet
Sissepääs on tasuta, aga eelregistreerimisega:

Sissepääs on tasuta, aga eelregistreerimisega: http://bit.ly/2lXbBlX

Katcha Bileki (UK) ettekanne „Eetika ja säästlikkus disainis”. Vestlust juhib Reet Aus.

Tallinna Kultuurikatel ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid esitlevad

Katcha Bileki (UK) ettekanne „Eetika ja säästlikkus disainis: uuendusmeelsus ja eesmärk, väljakutsed ja takistused“. Ettekandele järgneb arutelu, mida juhib moe-, teatri- ja filmikunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia jätkusuutliku disaini labori eestvedaja Reet Aus.

 

Katcha Bilek räägib järgmistel teemadel:

  1. Moedisaineriks ja ettevõtjaks saamise teekond. Elus pole ette antud radu, mida mööda käia, igaüks meist on ainulaadne. Tervitage oma isikupära (nii nagu mina seda õppisin tegema!).
  2. Innustus läbi väärtustava taaskasutuse – taaskasutatud materjalidega disainimise plussid ja miinused.
  3. Aktiivsus disainis: eetika ja säästlikkuse fundamentaalsus.
  4. Asjakohasus, eesmärk ja läbipaistvus pealiskaudses moemaailmas: kuidas muuta tööstust, mis on tuntud kergemeelsuse poolest?

 

Katcha Bilek

Tänu oma leppimatule suhtumisele jäätmetesse on Katcha Bilek olnud ökodisaini ja ökomoe eesrinnas juba ammu enne vastava terminoloogia väljakujunemist. Pärast huvitavat, aga lihtsat elu (reisides ja elades 1960ndate tuletõrjeautos, mille ta ise selleks tarbeks ümber ehitas) otsustas Katcha 2008. aastal paikseks jääda, et luua pere ja alustada keskkonnasäästlike moeaksessuaaride äri. Tänaseks on mõlemad Katcha eesmärgid täidetud. Ta on omal alal tunnustatud disainer ja kasutab oma tuntust mitte üksnes kaunite disainide loomiseks, vaid ka moemaailma sotsiaal- ja keskkonnaprobleemide lahendamiseks.

Katcha Bilek: „Olen disainer ja distsipliinide vaheline skulptor, kes paneb rõhku säästlikkusele, taaskasutamisele ja keskkonnale. Tegelen oma töö kaudu kolme meie ajale iseloomuliku eluliselt tähtsa ja omavahel seotud teemaga, milleks on tarbimine, tootmine ja jäätmed. Äravisatud tööstusjäätmete kasutamisega saan kapitalistlikku tootmiskultuuri koomilises võtmes kommenteerida ja samas ennetan sellega jäätmete prügilasse ladestamist. Tööstuslikud jäätmed on maailmas ühed suurimaid keskkonnaprobleeme tekitavad jäätmed ja mina aitan oma tööga sellele tähelepanu juhtida. Tegeledes keskkonna- ja sotsiaalsete küsimustega, keskendun kunstniku ja disainerina sellele, et mõjutada olukorda paremuse poole.“

Leia inspiratsiooni / www.katchabilek.com / www.reetaus.com

Ettekanne ja vestlus toimuvad inglise keeles. Sissepääs on tasuta, aga eelregistreerimisega: http://bit.ly/2lXbBlX

Kõik on oodatud!

 

Ettekanne toimub koostööprojektina Tallinna Kultuurikatla ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite vahel.

Ettekande toimumist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus projekti „Tallinna Loomeinkubaatori arendamine ja kvaliteetse mitmekülgse tugiteenuse pakkumine alustavatele ettevõtjatele“ (EU49110) raames.

 

Teave: Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 5887 4921 / www.kultuurikatel.ee