fbpx
Korraldaja Kultuurikatel
5684Heidi Uppa (Soome) loeng toidu ühendamisest lugude jutustamise, kogemuste ja visuaalse kommunikatsiooniga
12.12.2017
18:00 - 19:30

Sissepääs on tasuta.

Heidi Uppa (Soome) loeng toidu ühendamisest lugude jutustamise, kogemuste ja visuaalse kommunikatsiooniga

Kultuurikatel esitleb: Loeng Toidu tulevikku avastamas: toidu ühendamine lugude jutustamise, kogemuste ja visuaalse kommunikatsiooniga”, Heidi Uppa (Soome) 

Disainivaldkonnas on toit üsna uus teema. Uue käsitusena on toidu disain enesemääramise ja pideva arengu staadiumis – ilmselt enam kui teised disainivaldkonnad. See tähendab katsumusi, aga ka rohkemaid võimalusi ja suuremat avastamisruumi. Peame looma ja toetama jätkusuutlikumaid elustiile ning toidul on selles kahtlemata oluline osa. Erinevate diskussioonide pidamine on aga sama tähtis, sest see võimaldab meil säilitada oma toidukultuuride rikkuse, avardada oma arusaama toidust ja suurendada oma toidukogemusi. Inspiratsiooni saamiseks ja teiste inspireerimiseks peab olema positiivne.

Oma esitluses jagab Heidi Uppa oma mõtteid ja arusaamu toidukultuurist, rääkides oma teekonnast graafilise disaini juurest toidu ja söömisega seotud kontseptsioonidisaini ning uurimistöö juurde. Enamik tema projektidest ja töödest sisaldab loojutustamise aspekte. Ta on disaininud pakendeid sellistele ettevõtetele nagu Fazer ning uurinud toidu- ja pakendidisaini kui kultuurilist sümbolit ja inimestevahelist sotsiaalset sidet. Ta näitab, kuidas pakendid võivad meile ja meist eri tasanditel lugusid jutustada, sageli alateadlikult. Ta on toiduga seotud kontseptsioone vaadelnud oma installatsioonide ja näituste kaudu, uurides toitu kui materjali, meediumi ja inspiratsiooni. Heidi on samuti korraldanud mitmeid tuleviku ja toiduga seotud üritusi ning eksperimentaalseid kursusi ja töötubasid Aalto ülikoolis ja osana Helsingi disaininädalast ning ta jagab ka sealt saadud kogemusi. Laske toidul, disainil ning projektidega seotud avastustest ja protsessidest rääkivadel lugudel ennast inspireerida. Esitlus muudab seda, kuidas te tulevikku näete ja toidusse suhtute!

Heidi Uppa
Toiduga seotud disainikontseptsioonidest, kogemustest, installatsioonidest ja eksperimentidest huvitatud ning neile spetsialiseerunud disainer (MA, MISTD). Tema taustaks on visuaalse kommunikatsiooni disain ning ta on spetsialiseerunud kaubamärkide loomisele, kontseptsioonidele, visuaalsetele identiteetidele ja pakendidisainile. Tal on viieteistkümne aasta pikkused äri- ja sotsiaalse disaini projektides osalemise kogemused Soomes, Inglismaal ja Venemaal. Ta on töötanud mitmes disainiagentuuris ja viimased seitse aastat ettevõtjana. Peale disainimise on ta viimastel aastatel tegutsenud lektori ja õppejõuna Helsingi Aalto ülikoolis. Toit, lood ja ilu on teda juba lapsest saati paelunud. Ta soovib avardada meie arusaamu toidust, kasutades selleks visuaalse kommunikatsiooni disaini, uurides toitu kui väljendus- ja kommunikatsioonimaterjali, töötades välja uusi meetodeid ja vahendeid ning eksperimenteerides tulevikule suunatud toiduideede ja -kontseptsioonidega. Ta püüab alati uusi oskusi omandada ja end proovile panna. Toidust inspireeritud installatsioonide loomine, erinevate avastuslike disainitöötubade, söömiskogemuste ja muude tegevuste korraldamine on osa tema tööst Aalto ARTSi meediateaduskonna doktorantuuris. Uurimuse praegune pealkiri on „Toidualaste arusaamade avardamine visuaalse kommunikatsiooni disaini kaudu“. Jätkusuutlikust, ressursitõhusast tulevikust unistamine, kus kõigil on võrdsed õigused ja võimalused tegeleda nende jaoks oluliste asjadega ning nautida suurepäraseid maitseelamusi.

Loeng toimub Kultuurikatla terassisaalis (Põhja pst 27a, Tallinn) inglise keeles ja sissepääs on tasuta. 

Terassisaali pääsemiseks palume tulla Energia Avastuskeskuse peasissepääsu juures (Põhja pst 29) asuva Kultuurikatla terrassile. Mööda terrassi palume liikuda otse ja siis siseneda paremale jäävast punasest uksest terrassisaali. Terassisaali leidmiseks on püstitatud viidad, mis tulijaid õigesse kohta juhatavad.

Tule ja leia inspiratsiooni!

Kõik on teretulnud!

Teave: Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874 921 / www.kultuurikatel.ee