fbpx
Korraldaja SA Tallinna Kultuurikatel
1073Mari Kooskora loeng “Kokkamine armastuses ja sõjas” ning Péter Kerekesi film “Cooking History”
02.09.2015
18:00 - 20:45

Pilet 4 eurot

“Cooking History” (2009)

Eestikeelses loengus “Kokkamine armastuses ja sõjas” räägib EBSi dotsent ja EBSi Ärieetikakeskuse juhataja Mari Kooskora inspireerituna filmist “Cooking History” toidu rollist armastuses ja sõjas ning eetilistest küsimustest sõjaväe kokkade tegevuses.

Film “Cooking History” (Austria/Slovakkia/Soome/Tšehhi, 2009, Péter Kerekes, 88 min)

Euroopa erinevates sõjavägedes teeninud sõjaväekokad, kes on olnud 20nda sajandi Euroopas toimunud sõdade tunnistajateks, avavad kuupäevi, fakte, sõjadeklaratsioone, lahinguid ja rahulepinguid. Film toob vaatajateni väikesed saladused ja avab ajaloo dimensioonid, mida ei õnnestu leida kooliõpikutest või arhiividest. Anekdootide otsekohesus ja inimeste saatused annavad edasi sõjaaparaadi elu- ja surmatunnetuse, lootuse, igatsuse ja ellujäämisstrateegiad keset hävitust ja meeleheidet. Filmi keskmes on mõte — toidutegemine ei ole ainult võitlejate kõhu täitmine. Nagu ütleb Branka Mudrenić, üks intervjueeritud kokkadest: “Ilma toiduta ei ole sõda, see on kindel.”

Film on ingliskeelsete subtiitritega. Film ei sobi nõrganärvilistele!

Piletid müügil 30 minutit enne algust kohapeal sularahas. Üritus toimub  Tallinna Kultuurikatlas, V korrusel (Loft), aadressil Põhja pst 27a.

Lisainfo / Dagmar Kase / Kultuurikatla loovhariduse projektijuht / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58874921