fbpx
Korraldaja Arengukoostöö Ümarlaud, Tallinn Music Week
6771Seminar „Suurandmed vabaühenduste töös“
06.04.2018
12:30 - 17:00

Osalemine on tasuta. Registreerimine algab 19. märtsil. Kohtade arv on piiratud.

Seminar „Suurandmed vabaühenduste töös“

Arengukoostöö Ümarlaud kutsub seminarile „Big Data and Sustainable Development: Paving the way towards sustainable future“. Seminari eesmärk on tutvustada vabaühendustele suurandmete kasutamise võimalusi ja anda nõu, kuidas suurandmeid oma töös kasutada.

Kuidas saame suurandmeid kasutada oma tegevuse paremaks elluviimiseks ja selle mõju mõõtmiseks? See küsimus on tõusnud viimastel aastatel päevakorda mitmes valdkonnas ja jääb meid saatma ka edaspidi. Mitmesuguste andmete kasutamine erasektoris on juba igapäevane, vabakonnas aga kinnitab alles kanda.

Esialgne kava

12.30–13.45

Esimene sessioon toob kokku spetsialistid, kes kasutavad igapäevases töös suurandmeid. Nad annavad ülevaate oma tegevusest ja vastavad küsimustele „Mis on suurandmed?“, „Kuidas neid kasutada kestliku arengu eesmärkide elluviimisel?“ „Kuidas neid kasutada humanitaarabi ja arengukoostöö probleemide lahendamisel?“.

13.45–14.00 paus

14.00–15.15

Paneeldiskussioon keskendub täpsemalt Eesti kontekstile ja koondab eri sektorite esindajaid, kes on seotud suurandmete kasutamise ja arengukoostööga. Arutelu annab vastuseid küsimustele „Miks kasutada suurandmeid arengukoostöö valdkonnas Eestis?“, „Millisel viisil kasutavad vabaühendused suurandmeid välisriikides?“ ja „Kust pihta hakata?“.

15.15–15.45 lõunapaus

15.45–17.00

Töötubades saab iga vabaühendus täpsemalt õppida, kuidas suurandmete abil oma tegevust paremini planeerida ja ellu viia. Koos töötoa juhendajaga saavad kõik osalejad nii teadmisi kui ka praktilist oskust, kuidas suurandmeid leida ja kasutada. Näidetes kasutame ainult avaandmeid ehk neid, millele on igal inimesel tasuta ligipääs olemas. Töötoas osalemiseks ei ole vaja mingisuguseid tehnilisi eelteadmisi, piisab tavalisest arvuti kasutamise oskusest.

Seminar toimub inglise keeles, osalemine on tasuta. Registreerimine algab 19. märtsil, kohtade arv on piiratud.

Seminari korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Tallinn Music Weekiga. Üritust toetab Euroopa Komisjon.