fbpx
Korraldaja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakond
7453Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäituse „Sfäärid“ II osa
01.06 - 20.07.18
12:00 - 17:00

Sissepääs on tasuta. Näitus on avatud reedeni, 20. juulini kl 12–17.

Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäituse „Sfäärid“ II osa

Tallinna Graafikatriennaaliga kaasnevate ürituste kavasse on alates 1998. aastast kuulunud noorte- ja üliõpilasnäitused. Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäituse „Sfäärid“ eesmärk on uurida tänapäeva inimese olukorda, kasutades selleks sfääri kui kontseptuaalset metafoori. Filosoof ja kultuuriteoreetik Peter Sloterdijk väidab, et sfäärid on inimesele käepäraste vahenditega loodud hübriidsed ja sümboolsed tegelikkused, kooseksisteerimise ruumid, mis võimaldavad inimestel inimestena eksisteerida. Kogu elu leiab aset meile tähendust ja immuunsust pakkuvate kaitsvate membraanide sees.

On kolme tüüpi sfääre. Mullid on mikrosfäärid ja sotsiaalse eksistentsi väikseimad ühikud, mille moodustavad düaadilised suhted kahe entiteedi vahel. Gloobused on kõikehõlmavad makrosfäärid, mis püüavad endas üheks tervikuks liita kõik individuaalsed erinevused. Vaht on vertikaalselt ja horisontaalselt kõrvuti asetsevate mikrosfääride habras ning kihiline kogum. Vahus olevaid mulle iseloomustab kaashaprus – kui üks mull lõhkeb, siis mõjutab see ka ümbritsevaid.

Näitusel osalevad kunstnikud Valentin Alizer, Ann Pajuväli, Mark Antonius Puhkan, Irma Isabella Raabe, Kadi Reintamm, Elina Saat, Kristina Mirjam Villand ja S3+A1 (Delija Thakur, Helga Aliis Saarlen, Elise Roos ja Patrik Olejňák).

Näituse kuraatorid on Eve Kask ja Oliver Laas.

Näituse kujundaja on Delija Thakur, graafiline disainer Kerli Virk.

Kultuurikatla töögrupp: Kaspar Aasrand, Emilia Furs, Tõnis Laurson, Sidney Lepp, Riin Maide, Oskar Poll, Carl Kristian Johannes Suvanto, Raimond Varik, Stefani Vissel.

Täname: Hooandja, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia: fotoosakond, galerii, graafika osakond, sisearhitektuuri osakond, välissuhete osakond, üliõpilasesindus, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Prantsuse Instituut Eestis, Art Allmägi, Kaie Anderson, Isaline Catteau, Karmen Eller, Rein Erdel, Quentin Fort, Birgit Israel, Martin Jõela, Laur Kivistik, Jaan Kompus, Krõõt Kukkur, Max Kroonmann, Eeros Lees, Lauri Lest, Minni Tang, Marko Nautras, Kristi Niit, Laura Nõmmik, Linda Mägi, Lucas Pastor, Mihkel Pogga, Urmas Puhkan, Alar ja Marju Raabe, Martin Riimak, Quentin Saintpierre, Liis Selder, Liina Siib, Caroline Solievna, Elnara Taidre, Gregor ja Christin Taul, Monika Thakur, Nele Marie Tiidelepp, Tarmo Tilsen, Avo Tragel, Martiina Viil, Kersti Villand, Tormi Voksepp, Kadi-Maarja Võsu.

 


Sissepääs on tasuta. Näitus on avatud esmaspäevast reedeni kl 12–17.